28. 11. 2019

Kdo jsem?

😊

Jmenuji se Alena Durajová a
profesně jsem se
posunula od „čísel k lidem“.
Baví mě dělat více věcí. Vyučuji angličtinu,
 jsem lektorka zdravotní tělesné výchovy
a vedu  kurzy čchi-kungu,
a také dělám masáže – čchi-kung terapie
a kundalini awakening terapie.
Těší mě,
 když mohu lidi inspirovat na jejich cestě.
 Společným jmenovatelem je práce
s lidmi a energií.
A vše souvisí se vším.
 A nic není proti ničemu. J
Věřím, že, kde je vůle, tam je cesta.

Od čísel k lidem

Po otevření mých stránek jste si asi všimli, že nabízím vice služeb,
které spolu zdánlivě nesouvisí. Jsem multipotenciál a baví mě dělat vice věcí.

Kdysi jsem vystudovala Vysokou školu ekonomickou a pak pracovala jako účetní poradce. Byla to práce s čísly a trávila jsem spoustu času u počítače. Internet přinesl nové možnosti ve studiu cizích jazyků. Pohltilo mně studium angličtiny, které mě nesmírně bavilo. Zdroje byly všude a vše šlo hladce. Rozhodla jsem se splnit si svůj sen z dětství a stát se paní učitelkou. Získala jsem potřebné vzdělání (celoživotní vzdělávání na Karlově universitě v Praze) i certifikáty (úroveň C1) a přes výuku na základní, střední a jazykových školách jsem se dostala k privátní a firemní výuce, kde se zúročily i moje znalosti z oblasti ekonomie.

Ráda pracuji s lidmi různých věkových kategorií i profesí. Výuka je pro mne takové společné tvoření. Mám ráda děti, jsou bezprostřední, nic nepředstírají a vím, na čem jsem.  

Od výkonu k prožitku.

Nedílnou součástí mého života byl a je pohyb, nejlépe na čerstvém vzduchu. Jen se měnila jeho forma. V dětství jsem začala s volejbalem a se skvělým týmem, pak mě na čas, asi jako každou ženskou, pohltil aerobic ve slušivém trikotu, následoval běh po lese, jízda na kole, i na lyžích. Všechno tak trochu na „výkon“. Ale přinášelo to potřebné endorfiny.
Stále některé kardio aktivity provozuji, jen běh jsem vyměnila za chůzi s trekingovými hůlkami, ke kolu přidala koloběžku, ale spíše teď tak v té přírodě plynu než „letím“.

Postupně jsem začala objevovat „klidnější“ aktivity jako je jóga, kundalini jóga a pak přišel čchi-kung, který mě učaroval. Naučil mně vnímat své tělo, naladit se na svůj dech a pracovat s energii. V roce 2017 jsem narazila na videa Roberta Penga / https://www.eomega.org/workshops/teachers/robert-peng – a nabídku kurzu čchi-kungové terapie v Rhinbecku  ve státě NY. Okamžitě jsem věděla, že tam chci jet. Byla to úžasná zkušenost, která mi otevřela „novou“ cestu a přivedla do života nové přátele.
V následujícím roce – 2018 mě to přitáhlo na trenérský kurz čchi-kungu Sheng Zhen qigong do Norska, kde kurz stále aktivně vedl Master Li Jungfeng /https://shengzhen.org/. Další skvělá příležitost kultivovat svoji energii a poznat skvělé lidi. U práce s energií jsem pokračovala v roce 2019, kde jsem absolvovala u Nicol Kozákové (www.awakening-klinika.cz), roční kurz „kundalini awakening“ Na škole jsem prošla hlubokými procesy vnitřního poznání a transformace. Aby všechny moje zahraniční certifikáty nabyly “platnosti”, prošla jsem našimi akreditačními kurzy a získala certifikát pro provádění masáží, a pro cvičení jako lektorka zdravotní tělesné výchovy.

V současné sobě učím na svých kurzech sestavy Sheng Zhen meditation, čchi-kung pěti elementů, sestavy taichi-čchi-kung Shibashi, Baduanjin.
Více v sekci Čchi-kung.

.

Čemu věřím? Co mě inspiruje?

Energie proudí tam,
kam směřuje pozornost.

Alone we can do so little,
together we can do so much. (Helen Keller)

Je mnoho věcí, které si nedovedeme vysvětlit,
ale není nic, co by se nemohlo stát.

(Bruno Groning)